1984, İzmir doğumluyum, ve dolayısıyla bir çok izmirli gibi denize aşığım. Liseyi Manisa’da okuduktan sonra çocukluğumdan beri hayalim olan yere; ODTÜ’ye geldim. Hayal ettiğim bölüm yerine, kazandığım (Maden Mühendisliği) bölümü okudum. Ama pek sevdim ODTÜ’yü, ki şakır şakır ingilizce konuşmama rağmen, gittim bir daha hazırlık okudum, sırf gezip tozayım diye. Bir dönem de geç mezun oldum.

Boş duramayanlardan oldum ben hep. Uykuyu sevsem de israf geldi hep. Bu yüzden daha birinci sınıftayken en iyi bildiğim şeye, web sitesi yapmaya başladım. Şansıylıydım; Türkiyenin en büyük medikal holdinglerinden birinde freelance olarak web tasarımı yapıyordum.

IMG_0254_(Large)Amatördük, bir çok benzerimiz ama çok büyük hedeflerimiz vardı. Nasıl ulaşırız oralara derken, düşe kalka önce grubumu, sonra da kendimi satmayı öğrendim. Ankara’da bir amatör grubu hiç profesyonel yardım almadan Türkiyenin dört bir yanına duyurdum. Üstelikkurumsallaşıp, NBK’yı bir marka haline getirdim. Şu anda beraber çalmasak da hala ektiklerimizi biçiyorlar ve mutluyum adlarına.

Daha sonra web sitesi yapmak yetmedi. Müziğimizi satabildiysem, web sitelerimi neden satamayayım diye bir düşünce geldi aklıma. Ve okumaya başladım. Türkiye’den ve Dünyadan yüzlerce pazarlama blog’unu takip etmeye başladım. Günler geçti ve ben daha çok büyüdüm.

Ardından Softcom360 isimli bir Dijital Algı Yönetimi ajansı kurduk ve Türkiye’nin en büyük markalarına dijital iletişimlerinde destek olduk. Şimdi ise sahibi olduğum Brandwolf isimli dijital iletişim ve prodüksiyon ajansında firmalara destek olmaya devam ediyorum.

Ve evet, günde yaklaşık 28 saat çalışıyorum.

Başka; hımmm.. Fotoğrafçılığa inanılmaz bir merakım var. Sonra iyi bir CMAS dalgıçı ve amatör bir denizciyim. Kahve, Sigara ve Plaklar vazgeçilmezlerim.

IMG_0977Bunlar olduktan sonra bir de motor işine sardırdım. K6 DL650 V-Strom babasıyım. Saçlarda rüzgar mıydı, neydi, ondan işte!

Derken motora bir süre ara vermek zorunda kaldım.

IMG_8876Arayı çok da açmadan 2014’ün yazında eski kızım kadar güzel bir yenisine kavuştum. Kendisine Loki diyoruz, ama başka insanların Yamaha XT660Za ya da kısaca Ténéré dediğini de duydum. Hep hurafe tabii bunlar..

Son durum budur…