İşiniz ne olursa olsun, yaptığınız isleri yönetmek için iyi bir sisteme muhtaçsınız. Yapılan işleri, projelerin alt adımlarını ve çalışanlarınızı takip etmek için iyi bir proje yönetim sistemi seçmek zorundasınız. Firmanızın ve projenizin boyutuna göre seçeceğiniz PMS de değişecektir.

Eğer tek kişilik bir projeniz varsa güçlü bir to-do sistemi fazlasıyla ısınızı görür. Bunun için 6wunkerkinder in wunderlist uygulaması oldukça güzel bir örnek. Mobil cihazlarla da senkron olması sizi dışarıda iken bile rahat ettirecektir.

Biraz daha hallice bir firmanız varsa basecamp güzel bir seçenek. Pay-as-you-go modeli ile düşük bir bütçede iyi bir sismteme sahip olabilirsiniz.

Ancak, ekibiniz 5-6 kisiyi geçtiğinde veya müşteri ile entegrasyonu yüksek bir is yapıyorsanız, merkezi ve cok daha güçlü bir sisteme ihtiyacınız var. Bu yüzden biz softcom360 da activecollab i kullanıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin de login olabildiği, ticket takibinin cok rahat yapıldığı, svn ve zaman takibini de destekleyen bir alt yapı ile akıl sağlığımızı koruyabiliyoruz.

Digerlerine göre biraz daha maliyetli bir sistem olsa da bütün is yapma seklinizi değiştirecek bir sistem activecollab. Denemenizi öneririm.

Peki ya siz proje yönetim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz?