Taa ilk motorsiklet ile tanışmamdan bu yana hayallerimde olan bir rota vardı. Hani şu “çıkıp gidiceksin hocam” laflarına konu olan rota. İstanbul, İtalya rotası.

Bir önceki Motorda geçirdiğimiz kaza olmasaydı ilk planımız (2011) Yunanistan turu idi. Sonra bacağı falan kırınca rafa kalktı. Geçtiğimiz sene Tenere ye geçtiğimizden beri Konuşuyoruz, naapsak nasıl yapsak diye. Bir yıl sürdü karar verip toparlanmamız.

Rotamız kabaca şöyle;

  • İstanbul – Selanik – Igoumenitsa
  • Igoumenitsa – Bari (feribot)
  • Bari – Napoli – Amalfi – Roma – Floransa – Verona – Venedik
  • Trieste – Istanbul (feribot)

Eşimle birlikte gideceğiz, bu yüzden dedik biraz rahat edelim. Çadır yerine otel ve airbnb tercih ettik. Hazırlıklarımızı tamamlıyoruz yavaş yavaş.

UnknownYol için çanta olarak Givi’nin Outback Trekker serisi çantaları tercih ettik. Aluminyum çantlar bana hep daha kullanışlı gelmiştir. Piyasadaki diğer alternatiflere göre daha sağlam ve şık göründüler gözümüze. Yan çantalar 37Lt, arka çanta ise 42Lt. Arka çanta için yine Givi’nin sıkıştırılabilir iç çantalarından aldık. Havasını alıp kısmi de olsa vakumlu çanta olarak kullanabiliyorsunuz. Oldukça şık ve kullanışlılar.

Feribotlarda daha güvenli olacağı için Trexes’den orta ayak aldık. Gerdirme kayışı için ise Seilflechter kullanıyorum uzun süredir.

Hem yolları, hem de notlarımızı ara ara yazacağım.

Hepinizin yolu açık olsun!